zarivky1Na jakém principu zářivky fungují?

Pro vytvoření požadovaného záření jsou vnitřní strany zářivek potaženy fosforovou vrstvou, která se provozem postupně vypaluje. Jsou-li přístroje v provozu, dle návodu k obsluze 24 hodin denně, ztratí zářivka během 6 měsíců cca 50% účinnosti. Po 12 měsících zářivka svítí dál, avšak nemá již žádnou účinnost. Nefunkčnost zářivek není rozpoznatelná pouhým okem!

UVA záření není však na rozdíl od UVC záření nebezpečné lidskému organismu a tato metoda hubení hmyzu je naprosto nezávadná a ekologická.

Kdy a jak je nejvhodnější zářivky měnit?

Pro výměnu zářivek je nejvhodnější počátek jara, kdy nové zářivky dokáží pokrýt nejrizikovější období, tj. jaro/léto a v podzimních/zimních měsících, kdy se výskyt hmyzu přirozeně snižuje již zářivky dosluhují. Pro zajištění funkčnosti zářivek, resp. přístrojů na hubení hmyzu doporučujeme výměnu všech zářivek najednou, tj. nikoli výměnu jednotlivých zářivek. S výměnou zářivek je vhodné provést i výměnu startérů.

zarivky2.jpgJak usnadňujeme zákazníkům objednávku zářivek?

Pro maximální usnadnění vaší práce zasíláme každoročně písemné upozornění, že zářivky již přestávají fungovat a bylo by vhodné je vyměnit. V tomto upozornění najdete množství a typy vámi zakoupených modelů a zároveň množství a typy odpovídajících zářivek + startérů.

Ke každé zakoupené zářivce je účtován recyklační poplatek. Na recyklační  poplatek se vztahuje DPH 21%.

Jak rychle zářivky obdržíte?

Veškeré zářivky míváme neustále na skladě a jsme schopni je expedovat do 24 hodin, není proto třeba, aby jste si vytvářeli vlastní zásoby náhradních zářivek.

Dodávané zářivky je možné objednat buď ve standardním, tj. tříštivém provedení nebo v nadstandardním netříštivém provedení. Netříštivé zářivky se při pádu či úderu sice rozbijí a nejsou nadále funkční, avšak střepy zůstanou ve tvaru zářivky ve speciální plastové fólii. Netříštivé zářivky plně vyhovují systému HACCP a jsou tak vhodné i do potravinářských provozů.

Netříštivé zářivky jsou automaticky dodávány do modelů s vyšším bezpečnostním krytí, tj IP54 a výše.

Dodáváme zářivky všech velikostí, výkonů a tvarů i do přístrojů jiných (renomovaných) výrobců lapačů hmyzu. Do modelů, které nejsou dodávány naší společností je třeba, při případné výměně zářivek, upřesnit délku a výkon zářivek.

Jak nenaletět pokoutným výrobcům?

Renomovaní výrobci používají výhradně zářivky Phlilps, Sylvania nebo NEC. Žádná jiná společnost zářivky tohoto typu nevyrábí. Ať už kupujete-li tedy přístroj kdekoli, ujistěte se, že obsahuje zářivky jednoho z těchto výrobců. V opačném případě se pravděpodobně jedná pouze o nabarvenou obyčejnou žárovku, kterou se pokoutní výrobci snaží obalamutit spotřebitele. Do takového modelu může denní hmyz vletět jen úplnou náhodou.

Rozdíly v kvalitě zářivek?

V současné době všichni seriozní prodejci přístrojů na hubení hmyzu v České republice používají zářivky Philips nebo Sylvania. Oba výrobci mají na výběr ze standardních zářivek a zářivek nové generace Aktinic (Philips) a Quantum (Sylvania). Zářivky nové generace jsou podstatně účinnější a mají delší životnost. Vzhledem k tomu, že zářivky jsou naprosto klíčovým komponentem, dodávají seriozní výrobci do všech přístrojů výhradně zářivky Aktinic/Quantum a samozřejmě je najdete i v našich modelech. Avšak jako všude i v tomto oboru najdete výrobce, kteří ušetří všude, kde je to jen možné… Proto pozor i při výměně náhradních zářivek.

Snímek obrazovky 2014-03-24 v 20.39.47Snímek obrazovky 2014-03-24 v 20.40.08