Odchyt na elektrickou mřížku

Modely níže uvedené používají pro odchyt nejstarší a osvědčený způsob odchytu – odchyt na elektrickou mřížku na rozdíl od novějších modelů s odchytem na lepkavou desku.

Jsou určeny pro běžné prostory bez požadavku na vyšší bezpečnostní krytí.

Naše přístroje využívají speciální elektrické mřížky patentované společností Pelsis. Netradiční uspořádání mřížky zaručuje, že mřížka i při dlouhodobém provozu zůstává čistá, hmyz se na mřížku nepřichytává a nepřipaluje se. Tím jste ušetřeni velmi nepříjemného zápachu škvařícího se hmyzu, což je standardem u starších či levnějších modelů.

Všechny přístroje jsou vybaveny zářivkami, které vyzařují světlo o vlnové délce 365nm, které je nejatraktivnější pro většinu létajícího hmyzu a přitahuje jej více než světla jiná. V důsledku toho se hmyz snaží dostat co nejblíže ke zdroji záření i za denního světla. U zářivky je umístěna nerezová mřížka, která je pod stálým napětím a vytváří elektrické pole. V okamžiku, kdy hmyz vlétne do tohoto pole, je usmrcen a padá do tácku umístěného pod mřížkou. Tácek je třeba pravidelně vyprazdňovat.

Speciální a vlhkuvzdorné modely naleznete zde.